Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Jsem certifikovanou terapeutkou Tradiční čínské medicíny.

Metody tradiční čínské medicíny podporují samoléčivé schopnosti každého jedince a to jak fyzického těla, tak i psychiky - neboť úplné uzdravení těla není možné bez harmonizace duše, a stejně tak platí obráceně, že duše není nikdy celistvá, pokud trpíme nějakou fyzickou nemocí či potíží (bolesti, slabosti, únava...).

Z pohledu přírodního léčitelství je nemoc příznakem narušení zdravé energie v těle, která má udržovat tělo zdravé, silné a plně funkční, přičemž platí, že "ve zdravém těle - zdravý duch". Už staří Číňané v době přibližně 5000 let př.n.l. považovaly fyzické orgány v těle člověka za zhuštěnou energii vesmíru, a tedy vnímaly princip fungování světa na principu "jak nahoře, tak dole". Každému orgánu přisuzovaly určitou planetu, číslo, barvu, chuť a emoci.

Aby mělo naše tělo i psychika dostatek "zdravé energie", a byl zachován její tok tělem tak, aby se nikde neblokovala (pak vznikají různé nádory, uzliny, apod), ani nechyběla (např. vlivem nedostatečné kvalitní výživy), a také nadměrně neunikala z těla ven (např. vlivem nadmíry aktivity fyzického, ale i duševního rázu...), se používají následující "harmonizační a léčivé" postupy:

1. strava, životní styl

- správná strava dokáže vyléčit až 80% nemoci, a to tím, že správně zvolená kombinace a úprava potravin ovlivňuje nejen tělo, ale i mysl a duši.

Každá potravina má nějaký účinek na naše tělo i psychiku - a tak si můžeme vhodnými pokrmy dodat zdravou sebelásku, disciplínu, cílevědomost, kreativitu a naopak  nevhodným jídlem sami sebe podporujeme v depresích, smutku, agresi, apod..

Stravu je třeba "ušít na míru", tedy neplatí žádné univerzální diety, jako např. syrové ovoce a zelenina pro někoho může být lékem (zejména pro "jangové" horké typy lidí), avšak pro někoho jedem (a to zvláště pro lidi s narušenou látkovou výměnou a "jinové" typy, kterým je často zima, atd). Mnohdy je důležité stravu alespoň mírně tepelně upravit, neboť tím se stává pro "oslabené" trávicí orgány stravitelnější, a tedy i více doplňuje tělo energií.

- vyvážený pohyb a odpočinek a to i duševního rázu (např. přemíra intelektuální činnosti ovlivňuje kvalitu krve, apod)

2. byliny, přírodní preparáty

- upřednostňuji jednoduché bylinné čaje z rostlin, které rostou u nás v České republice a jsou k dispozici i "zdarma" v naší přírodě.

- také však mohu doporučit čínské byliny, houby, i jiné preparáty, vyrobené z více složek bylin, minerálů, apod.

3. akupresura, reflexologie

- některé zdravotní potíže se dají zmírnit už i během pár minut působení na určité akupunkturní a reflexní body na těle. Jiné dlouhodobější zdravotní potíže vyžadují déletrvající terapii.

4. cviky

- doporučím jednoduché cviky, které mohou každodenním tréninkem pomoci ke správnému toku energie v meridiánech a čakrách těla, a tím jsou velmi nápomocné a urychlující uzdravení

5. duchovní příčiny, meditace

- aby se energie dostala v těle kam má a posilovala všechny orgány, je důležité být v harmonii sám se sebou i s vnějším prostředím.

Ve stresu se tělo dostává do "křeče", které se lokalizují zejména na tu oblast v těle, která bývá "zranitelná" už od narození (každý máme svou "slabinu", danou postavením planet při narození).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Astroložka IRENA NEVRLÁ


775 999 076, skype: Irena Nevrlá

irnev@seznam.cz

zajímá vás astrologie?

hledáte rady ve hvězdách, pokud máte nějaké nejasnosti ohledně svého života? (práce, vztahy,...)

Mail list
Archiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Statistiky

Online: 1
Celkem: 59967
Měsíc: 685
Den: 18